Choď na obsah Choď na menu
 


Požiar rodinného domu v Bzinciach

18. 4. 2012

     V utorok 17.apríla 2012 došlo o 20,25 hod k požiaru RD v Bzinciach pod Javorinou. Jednalo sa o z časti zbúraný a značne schátralý dvojpodlažný rodinný dom so škridľovou strechou s.č.322 oproti evanjelického kostola. Dom sa nachádza medzi rodninnými domami Černých a Jara Geržu (majiteľ rod. Dudáková). Požiar spozorovali susedia, ktorí požiar ohlásili veliteľovi OHZ. Následne boli cestou starostu privolaní profesionálni hasiči. Dobrovoľní hasiči prišli na miesto požiaru súčasne s hasičmi z Nového Mesta nad Váhom v čase o 20,40 hod. 11 dobrovoľných hasičov s technikou Iveco Magirus pomáhalo 5 príslušníkom OR HaZZ z Nového Mesta nad Váhom pri rozťahovaní hadíc a likvidácii požiaru. Po uhasení požiaru štyria naši hasiči v dvojhodinových intervaloch celú noc dohliadali na miesto požiaru. Vďaka rýchlemu zvolaniu a príchodu na miesto požiaru sa podarilo požiar dostať pod kontrolu, čím sa zamedzilo rozšíreniu požiaru na susedné domy.

Na likvidácii požiaru sa podieľali títo dobrovoľní hasiči: Martin Potfaj, Marek Marták, Jaroslav Hložka ml., Jaroslav Hložka st., Monika Schayová, Tibor Harmady, Lukáš Stacho, Michal Okrucký, Jaroslav Valo, Ján Valo, Miloš Gulán a Adrián Fogaš. Všetci títo hasiči si zaslúžia úctu a poďakovanie.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.